14-03-2018

Catering dietetyczny – dodatkowe źródło przychodu w Twoim klubie.

 

Świadomi konsumenci cenią swój czas i chwalą sobie możliwość jego oszczędzania. Ten trend doskonale można wykorzystać, oferując klientom Twojego klubu usługę dodatkową w postaci gotowych posiłków. Takie kompleksowe rozwiązanie z jednej strony uzupełnia ofertę, a z drugiej może mieć wpływ na lepsze rezultaty treningowe Twoich klientów. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie tylko klient zyskuje. Kompleksowość usług niesie korzyść obu stronom. 

Wychodząc do klienta z inicjatywą oraz receptą na wszystkie jego bolączki, tworzysz doskonałą okazję do zbudowania długofalowej relacji opartej na zaufaniu. Klient, wybierając dany klub, bazuje na subiektywnej ocenie wartości, jakie dostarcza mu miejsce. W tym wypadku rozumienie wartości wykracza poza ramy materialnego odczucia, a w jego skład wchodzą wspomniane długofalowe relacje, zaufanie i szczera troska ze strony pracowników. To właśnie ta subiektywna wartość oraz oferowanie klientom usług odpowiadających ich oczekiwaniom jest motywacją do wyboru danego klubu. Posiłki w pudełkach dostępne na recepcji pozwolą klientowi zaoszczędzić czas potrzebny do ich przygotowania lub szukania miejsca, gdzie mogliby zjeść coś odżywczego po treningu. Samo poczucie kompleksowości wpływa na wzrost oceny klubu przez klienta.

Rozszerzając usługi klubu o gotowe posiłki, kształtujesz przekonanie, że jesteś ekspertem, który bardzo dobrze rozumie potrzeby swoich klientów, dba o nich i ich wygodę. Sam trening nie jest gwarancją osiągnięcia celów treningowych i zachowania zdrowia. Na sukces składa się przecież wiele innych składników, m.in. dieta. Oferując swoim klientom zbilansowane i najwyższej jakości posiłki, zwiększasz szanse na osiąganie przez nich lepszych rezultatów. Zadowolony klient, który jest przekonany o słuszności swojej decyzji dotyczącej wyboru klubu, będzie chętnie polecał go swoim znajomym.

Holistyczne podejście klubu do oferowanych usług jest korzystnym rozwiązaniem również pod kątem finansowym. Sprzedaż gotowych i pełnowartościowych posiłków zwiększa średnią kwotę, jaką klient zostawia w Twoim klubie, co wpływa na ogólny wzrost przychodów. Nie można jednak zapomnieć, że aby był on jak najwyższy, niezbędne jest również zaangażowanie pracowników klubu, których zadaniem jest kreowanie świadomości wartości dodatniej produktu lub usługi.

Możliwość dostarczenia posiłków w pudełkach oferuje działający na terenie całej Polski catering dietetyczny Kukuła Healthy Food.

Krzysztof Pakulec

Poznaj autora

Najczęściej czytane posty