14-05-2018

Trener personalny zarabia dużo pieniędzy.

 

Na tę część zapewne wiele osób czekało! Ile tak naprawdę zarabia trener personalny? I dlaczego tyle osób marzy o tym, żeby prowadzić treningi personalne? Otóż prawda nie jest tak kolorowa jakby się wydawało.

Co to znaczy „dużo pieniędzy”? Jest to pojęcie subiektywne i dla każdego będzie oznaczało zupełnie inna kwotę. Według badań przeprowadzonych przez Tomka Mączkę średnia pensja trenera w 2016 roku oscylowała w granicach 2500 zł netto. Jest to mniej niż wynosi ogólna średnia krajowa, która według GUS w listopadzie 2017 r. osiągała nieco więcej niż 3250 zł netto. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Mączkę, średnio każdy trener personalny wykonywał 55 treningów w miesiącu o jednostkowej wartości 45 zł. Czy to właśnie jest dużo pieniędzy? Pozostawię to do Twojej indywidualnej oceny.

Czy to jednak oznacza, że nie ma trenerów, którzy zarabiają wyższe pieniądze na tym biznesie? Oczywiście, że tacy też są. To Ci, którzy wciąż się rozwijają, poszerzają swoje kwalifikacje i starają się, aby wartość indywidualnego treningu z nim dla podopiecznego była jak najwyższa, a co za tym idzie wartość finansowa godziny treningu znacznie przewyższała wspomniane 45 zł. Warto jednak wspomnieć, że dobry trener musi poświęcić sporą część zarobków na dodatkowe szkolenia, które często kosztują po kilka tysięcy złotych.

Zdarza się, że trenerzy łączą swoją pracę trenerską z innymi źródłami pozyskiwania dochodu. Łączą swoje usługi z innymi podmiotami takimi jak:

1. Zdrowy catering.
2. Sklepy sprzedające obuwie i odzież sportową.
3. Sprzedaż suplementów.
4. Akcesoria treningowe.

Takie rozwiązanie pozwala w prosty sposób wygenerować dodatkowe pieniądze, nieodpłatne jedzenie dla siebie czy suplementy treningowe.

 

Część 1 – tutaj

Część 2 – tutaj

Część 3 – tutaj

Część 4 – tutaj

Część 6 – tutaj

Część 7 – tutaj

Marcin Zaworonek

Poznaj autora

Najczęściej czytane posty