14-10-2018

Triangulacja, czyli sposób na podniesienie jakości usług trenera personalnego.

 

Czasem zdarza się tak, że do trenerów przychodzą podopieczni borykający się z różnymi problemami zdrowotnymi. Wszechobecny gluten, uczulenia, cukrzyca, problemy hormonalne, choroby układu oddechowego, problemy zaburzeń powięzi, zaokrąglone plecy, przepukliny, zwyrodnienia stawowe, przebyte operacje, kontuzje, naciągnięcia i inne dysfunkcje mogą wprawić nawet najlepszego trenera o chwilę zwątpienia w swoje kompetencje.  

Trenerze, nie możesz być specjalistą we wszystkim. Co zrobić w momencie, w którym chcesz świadczyć wysokiej jakości usługę, a nie masz dostatecznej wiedzy? Warto skorzystać wtedy z metody nazwanej triangulacją.

To metoda mająca na celu zapewnienie wyższej jakości przeprowadzanej usługi i ograniczenie błędów poprzez wprowadzenie do diagnozy dwóch lub więcej liczby metod badawczych i połączeniu wyników. W pracy trenera, to nic innego, jak zasięgnięcie wiedzy kilku specjalistów. Jako trener personalny warto, abyś w kręgu swojej pracy mógł poradzić się takich osób jak dietetyk, fizjoterapeuta, a także lekarz.

Dla klienta to dużo wyższy poziom świadczonej usługi, a dla trenera jest to pewność jakości, którą oferuje. Taka współpraca może być obopólnie korzystna, ponieważ często zdarza się, że lekarz chciałby, aby jego pacjent wdrożył aktywność fizyczną. Będzie mógł wtedy zgłosić się z tym właśnie do Ciebie. Podobnie jest w przypadku dietetyków, których wyniki pracy często są uzależnione nie tylko od jakości spożywanych posiłków, ale i od spalonych kalorii. Fizjoterapeuci to często również trenerzy, ale zdarzają się przypadki, w których po zakończeniu terapii, nie ma kto dalej poprowadzić pacjenta. W taki sposób poprzez współpracę z fizjoterapeutą, trener będzie mógł pozyskiwać dodatkowych klientów.

Połączenie sił, o których mowa w tym artykule, jest naturalną rzeczą poprawiającą zarówno usługę, jak i biznes wszystkich stron w nim uczestniczących. Więc jeśli jeszcze nie masz znajomego dietetyka, fizjoterapeuty czy lekarza, warto o to zadbać!

Marcin Zaworonek

Poznaj autora

Najczęściej czytane posty