10-12-2018

Jak opisać grupę docelową trenera personalnego?

 

Czym jest grupa docelowa w przypadku trenera personalnego? To wyselekcjonowana osoba, o określonych cechach, zainteresowana usługami trenera personalnego. Świadomie nie pisze tutaj o treningu a o usługach. Budując swoją grupę docelową warto wziąć pod uwagę wszystkie usługi jakie sprzedaje trener personalny.

Jakie korzyści daje grupa docelowa?

Po pierwsze wiesz kto jest Twoim klientem. Po drugie wiesz gdzie szukać swoich podopiecznych. Po trzecie wiesz jak się z nimi komunikować. Po czwarte wiesz jaki jest i jakie ma upodobania. Dobrze określając grupę docelową oszczędzasz czas i optymalizujesz koszty.

Jaki opisać grupę docelową?

Pierwszy krok to określenie: wieku, płci, miejsca zamieszkania, stanu cywilny, czy posiada dzieci jeśli tak to ile, miejsca pracy i ile zarabia. Drugi krok to określenie gdzie można ją spotkać. Jakie ma zajęcia po pracy? Czy korzysta z internetu? Co ogląda w telewizji? Jak spędza czas wolny? Gdzie robi zakupy? Trzeci krok to określenie jaką ma osobowość i jakie wartości wyznaje.

Określona grupa docelowa to pierwszy krok jaki powinien zrobić każdy trener przed rozpoczęciem działań marketingowych. Planując komunikacje do określonej grupy można wybrać komunikacje, język a nawet kanały jakich użyć.

Marcin Zaworonek

Poznaj autora

Najczęściej czytane posty